APARTMÁNOVÝ DŮM ŠALET HRABĚTICE - INTERIÉR

Kategorie:Rekonstrukce
Stupeň projektu:Studie
Dokumentace pro stavební povolení
Návrh interiéru
Klient:Šalet Hrabě, s.r.o.
Autor návrhu:Ing. arch. Daniel Škarda
Ing. arch. Ondřej Fuchs
Ing. arch. Monika Škardová
ProjektIng. arch. Ondřej Fuchs
Ing. Jana Mrákotová
Ing. Martina Hlaváčová
Místo stavby:Hrabětice, Janov nad Nisou
Datum projektu:2023

Návrh interiéru navazuje na projekt rekonstrukce celého objektu pro rodinné ubytování.

Cílem návrhu bylo vytvořit moderní a útulný obytný prostor, který by zároveň respektoval tradiční horskou architekturu. Proto jsou použity přírodní materiály, jako je dřevo v různých odstínech a tkaniny neutrální barvy, které ladí s okolní krajinou. Většina apartmánů má vysoký strop s viditelnými dřevěnými trámy, který dodává pocit prostoru a vzdušnosti.

V prostoru podkroví je v interiéru přiznaný dřevěný záklop střechy opatřen světlou lazurou, včetně konstrukčních prvků. Stěny jsou natřeny bíle, aby odrážely světlo a zvýraznily kontrast s tmavým dřevem. Vytápěná keramická podlaha také imituje dřevo a zároveň je odolné a snadno se udržuje. V obývacím pokoji je umístěn lihový krb s bílým portálem, který slouží zejména jako vizuální prvek. Nábytek je použitý jednoduchý a pohodlný, sestává z šedé pohovky, bílého křesla a kulatého dřevěného konferenčního stolku. Tyto kusy jsou vybrány tak, aby ladily s celkovým designem a nabízely dostatek místa pro relaxaci a společenské aktivity. Okno je zakryto šedými závěsy, které umožňují regulovat množství světla a soukromí. Místnost je osvětlena podlahovou lampou a přirozeným světlem z okna.

Celkově je interiér horského apartmánu navržen tak, aby byl funkční, estetický a pohodlný pro hosty, kteří hledají únik z každodenního shonu.