INTERIÉR PRAHA ŘEPY

Kategorie:Interiér
Stupeň projektuNávrh interiéru a klientské změny
Klient:Soukromý
Developer:RUSHDATE PLUS, s.r.o.
Autor návrhu:Ing. arch. Ondřej Fuchs
Ing. arch. Adam Látal
Lokalita:Praha
Datum projektu:2019

Jedná se o návrh interiéru klientské změny bytu 4+kk pro čtyř člennou rodinu, který je součástí komorního developerského projektu – Bytový dům Řepy-Žalanského.
V první fázi návrhu byla upravena standardní dispozice, tak aby vyhovovala požadavkům budoucích obyvatel. V jejímž rámci byly upraveny rozměry a tvary dětských pokojů, přesunuto wc do koupelny dětí a všechny místnosti byly zařízeny nábytkem. Největší péče byla věnována hlavnímu obytnému prostoru, který funguje jako obývací pokoj, jídelna a kuchyňský kout.
Těžištěm daného prostoru je odpočinková část se sedačkou, úložnými skříňkami zavěšenými na stěně a odkládacím stolíkem. Stěna za skříňkami je za účelem navození hřejivého tepla domova opatřena hlazenou omítkou – perlata v okrovém odstínu. Na sedačku navazuje navržené pódium v rozsahu celého rohového okna, které umožňuje přístup na terasu a lze jej také využít pro sezení případně válení na polstrovaných polštářích. Nespornou výhodou pódia je přímé vytápění integrovaným otopným tělesem. Povrch je tvořen dřevěnými prkny v obdobném odstínu jako okolní podlaha.
Část prostoru sloužící jako kuchyň je rozdělena na 2 části, které jsou materiálově, funkčně a tvarově rozdílné. Jedná se o pracovní část, která vybíhá do prostoru a kompozičně, barevně i rozměrově doplňuje sousední solitérní nábytek. Dále pak o úložnou kompaktní část, která je vestavěna do niky a je navržena na celou výšku místnosti, aby splynula se stěnou. Na kuchyni bezprostředně navazuje jídelní kout vybavený dřevěným jídelním stolem s pohodlnými čalouněnými křesílky a vestavným lehkým regálem na knihy a dekorační předměty.
Celý vnější obvod bytu je lemován prostornou terasou, která je přístupné ze všech obytných místností. Na terase byly navrženy oblázky s nášlapy a pro vytvoření lokálních krytých míst květináče osázené bambusem, které budou za vlahých letních večerů nasvíceny led pásky s možností změny barevnosti odrážející aktuální náladu rodiny.