INTERIÉR PRAHA ŘEPY II

Kategorie:Interiér
Stupeň projektu:Interiér
Klient:Soukromý
Autor návrhu:Ing. arch. Ondřej Fuchs
Ing. Yana Vyshnevska
Místo stavby:Praha
Datum projektu:2020

Jedná se o návrh interiéru bytu 4+kk v horním patře bytového domu, obehnaného obytnou terasou, na který je možný vstup ze všech obytných místností. Předmětem návrhu je ložnice, dva menší pokoje se šatnou a úprava hlavního obytného prostoru se zachováním části stávajícího vybavení a jeho začlenění do nového interiéru.

Lichoběžníkový tvar ložnice je doplněn TV skříňkou v hnědém odstínu s otevíracím pochozím podiem. Skříňka v půdorysném tvaru trojúhelníku harmonizuje tvar místnosti. Část stěn je obložena deskami v barevnosti Latté. V této kombinaci je navržena také nábytková stěna za manželskou postelí. Barevnost je doplněna neutrální bílou na stěnách a šedou na textilních doplňcích. Tato elegantní barevnost se v drobných nuancích promítá i do interiéru ostatních místností.

V kuchyňském koutě je použita na nových dvířkách spodní části kuchyňské linky. Horní skříňky mají dřevěná dýhovaná dvířka, ladící k jídelnímu stolu, doplněnému tmavě hnědými židlemi. V obývacím pokoji se stávající sedací soupravou je navržena nová TV stěna v hnědém odstínu se svisle profilovanými deskami na dvířkách s částí dělené knihovny se subtilním členěním z lakované oceli ladící s celkovou barevností. Boční stěna je doladěna hnědou tapetou s jemným vzorem. Tento vzor tapety je použit také v obou menších pokojích.

Úložné prostory jsou situovány zejména do praktické šatny se šedou vestavnou skříní a velkým zrcadlem, které místnost opticky zvětšuje.

V pokoji je navrženo lůžko umístěné do lichoběžníkové niky tvořené nábytkovou stěnou tak, aby byl využit maximální úložný prostor a zároveň prostor pro spaní a odpočinek nebyl stísněný, ale naopak útulný a vzdušný. Dětský pokoj zvýrazňuje tapeta se stejným vzorem, ale veselejším oranžovým odstínem.